Utworzono: piątek, 09, styczeń 2015 Redaktor

Ranking lokat - styczeń 2015 + c.d. afery Finroyal

ranking lokat styczeń 2015Aby nie było tak, że ciągle jakieś negatywy na temat banków przestawiamy (choć za kilka dni znów będzie ostro), to dziś polecamy coś na rozluźnienie, czyli o placówkach przyszłości.

A co jeszcze ciekawego możemy obwieścić - w ostatnich dniach cena dolara przekraczała nawet 3,64 zł i ciągle jest bliska tej wartości, a dodatkowo jest ona wyższa od ceny franka!

Z podsumowań za rok ubiegłych wynika, że przeciętny zysk z funduszy inwestycyjnych za 2014 rok wyniósł zaledwie 1,82% (żródło 24finanse.pl), a w samych funduszach obligacji też różowo nie było, dzięki dwóm problematycznym funduszom średni zysk w tej kategorii to zaledwie 2,4%. Zatem lepiej jest interesować się dużo bezpiecznymi ofertami lokat i kont oszczędnościowych, oto ranking lokat ze stycznia 2015:

- Ranking lokat krótkoterminowych styczeń 2015

Po 2,5 roku w końcu ruszy w sądzie sprawa jednej z piramid finansowych wykrytych w 2012 roku przy okazji afery Amber Gold, chodzi o spółkę Finroyal:

- Akt oskarżenia ws. parabanku Finroyal

A na koniec spora ciekawostka, bardzo wartościowe dwa artykuły. Pierwszy dotyczy sposobu wyceniania spółek dywidendowych pod względem ich długoterminowej zyskowności w naszych portfelach, a drugi o rodzajach opodatkowania w przypadku posiadania mieszkań na wynajem:

- Jak wyceniać spółki dywidendowe? Część I – Rokicki PDR

- Podatek od najmu w 2015 – ryczałt czy na zasadach ogólnych?

 

 

ranking lokat styczeń 2015