Utworzono: sobota, 07, luty 2015 Redaktor

mGang dołączył do zmasowanego ataku zdzierców bankowych

Jak zamknąć konto w bankuJuż w styczniu pisaliśmy o tym, jak Alior naciągnął klientów na bezpłatne konta (niby tylko robocze do opłacania rachunków), a teraz żąda za te konta opłat. Pisaliśmy też o zmasowanym ataku banków polegającym na wzroście opłat prowizyjnych i wymogów pozwalających zachować darmowość korzystania z konta (ING, PKO B.P., City Handlowy, BZ WBK, Credit Agricole).

Okazuje się, że do tej niechlubnej banksterskiej rodziny dołącza mBank, któremu przyświecała dawniej idea bezpłatności. Od 8 kwietnia za posiadanie debetowaej karty do eKonta trzeba będzie płacić 6 zł miesięcznie (do tej pory było to 4 zł), lecz co gorsza zwolnienie z tej opłaty będzie możliwe, gdy wykona się miesięczny obrót tą kartą na kwotę 300 zł (dawniej było to tylko 100 zł).

Ten zmasowany atak to początek końca dla różnych speców od optymalizacji (korzystania z promocyjnych ofert banków) i płacenia kilkoma kartami - wzrosty limitów sprawią, że nie każdy będzie w stanie sumarycznie te minima miesięcznie wypracować w kilku bankach. Pora więc na zamykanie niepotrzebnych lub za drogich w utrzymaniu kont. Oto ciekawa podpowiedź:

- Jak zamknąć konto w banku? – wzór pisma i instrukcja krok po kroku dla 6-ciu banków

Banki chcą zarabiać na każdy możliwy sposób, próbując naciągać prawo - już kompletnie w dupie mają budowanie marki, renomę, liczy się tylko nachalność i krótkowzroczny zysk w najbliższym kwartale! Oto przykład dodatkowej działalności zarobkowej, z którą próbuje walczyć klient, a banki grożą mu zamykaniem dostępu do konta:

- Klient zażądał, żeby bank nie wyświetlał mu reklam po zalogowaniu się do konta. A bank...

Żeby nie było, że tylko wszystko jest do wyrzucenia, z czegoś trzeba korzystać i tu przychodzi nam z pomocą najnowszy ranking kont oszczędnościowych z lutego 2015:

- Ranking kont oszczędnościowych luty 2015

 

 

mBank podnosi opłaty za ekonto