Utworzono: wtorek, 05, lipiec 2011 Redaktor

Podsumowanie pierwszego półrocza

Informacje finansoweCo prawda nasz serwis nie działa od początku roku, lecz od lutego, ale można powiedzieć ogólnie, że pierwsza połowa roku była dla nas mozolnym etapem budowy strony, a dopiero ostatnie tygodnie, to dynamiczny jej rozwój oraz wzrost oglądalności. Łącznie pojawiło się 55 artykułów. W czerwcu rozpoczęliśmy pierwszy etap naszej kampanii reklamowej, stale rozwijamy otoczenie serwisu (konto na Facebooku, spory zestaw wymiany linków z serwisami i blogami z branży finansowej).

Dla kogo przeznaczony jest nasz serwis? Przede wszystkim dla drobnego i średniego inwestora. Sami też prowadzimy własny dział, w którym kwota 100000 zł inwestowana jest w różnego typu formy mniej lub bardziej zyskowne. Pokazujemy dywersyfikację portfela, w tym trochę alternatywnych sposobów inwestowania.

Cały serwis nastawiony jest na umiarkowane ryzyko inwestycyjne, przy czym portfel każdy z inwestorów może zdywersyfikować w różnych proporcjach, zatem nie brakuje też informacji o bardziej ryzykownych aktywach.

Kładziemy duży akcent na edukację czytelnika, aby zgodnie z naszym założeniem nauczył się „sam inwestować”, pomijając w jak największym stopniu pośredników z ich ulubionymi prowizjami. Informujemy o możliwościach, jakie daje rynek pierwotny zarówno na rynku obligacji jak i akcji. Pokazujemy, że „produkty” inwestycyjne, to zwykle wyciąganie kasy z naszej kieszeni, czego przykładem może być dział Lokaty strukturyzowane.

Staramy się przybliżyć inwestycje alternatywne takie jak pożyczki społecznościowe dla osób prywatnych i firm, rynek obligacji korporacyjnych, różne kategorie funduszy inwestycyjnych, ETFy. Jest też dział o stabilnym sposobie wykorzystywania wiedzy sportowej do inwestowania w zakłady wzajemne Duży zysk. Być może wkrótce pojawi się też podobny dział opisujący automatyczne strategie na rynku Forex.

Im bardziej znany staje się nasz serwis, tym bardziej kole w oczy wielkie firmy, żyjące z prowizji, zawiłych umów. Staramy się otworzyć oczy inwestorom, pokazując ułomności i poziom ryzyka różnych form inwestowania, ale też i sposób traktowania przez te firmy przeciętnego klienta lub osób chcących stać się ich klientami. Są już pierwsze firmy, które dostosowują opisy oferty do naszych opinii, bo same nie mają pojęcia, że kiepsko funkcjonuje ich marketing i podejście do potencjalnych klientów.

Przeglądamy serwisy i blogi, odfiltrowując szum informacyjny i bezużyteczne dane - wybieramy tylko najciekawsze wpisy i linki do nich pojawiają się w naszych wpisach.

W przyszłości zamierzamy więcej uwagi poświęcić książkom przydatnym inwestorom, właścicielom firm, ludziom chcącym osiągnąć sukces. W najbliższym czasie pojawi się kilka wpisów o funduszach inwestycyjnych, inwestowaniu w sztukę, katamarany i inne inwestycje alternatywne. Będzie też artykuł o dywidendach, „produktach inwestycyjnych" itp. Zapraszamy do śledzenia wpisów (można skorzystać z RSS), zapewne będą one bardzo ciekawe.

 

 

skomentuj na facebook