Utworzono: czwartek, 02, kwiecień 2015 Redaktor

Ranking lokat kwiecień 2015 + aktualności inwestycyjne na GPW

najlepsze spółki giełdoweZaczynamy nowy miesiąc i daje się odczuć niskie oprocentowanie w bankach, ale zwłaszcza w przypadku ofert krótkoterminowych nie jest tak źle. Oto pierwszy w kwietniu porządny ranking lokat:

- Ranking lokat krótkoterminowych kwiecień 2015

Banki w sensie negatywnym nie dają nam o swoich działaniach zapomnieć. Obecnie mamy do czynienia z wyciskaniem klientów, jak cytryny - dziś pokazujemy, jakie przegięcie w postaci 14 zł miesięcznie za kartę debetową zafundował klientom Meritum Bank, a także o niecnych zachowaniach wobec tych, których stać na wyjazd zagraniczny:

- Kolejne banki drastycznie podwyższają prowizje za płacenie kartą za granicą. Ile zapłacisz?

Również i inne rzekome oferty absolutnego zera okazały się mrzonką. Czy można się zatem dziwić, że mimo nachalnych akcji promocyjnych wszystkich banksterów promujących okazyjne konta pierwszy raz od 2009 roku w ubiegłym półroczu spadła w Polsce liczba RORów i to aż o 200 000! Co bardziej rozgarnięci nie dają się doić i pokazują bankom środkowy palec... pozostając przy zwykle jednej najważniejszej ofercie (bo gdzieś pieniędzmi trzeba obracać).

Przynajmniej w Islandii wyciągnięto wnioski, nie dając bankom wejść na głowę władzy - oby więcej krajów przystopowało działania banksterskie:

- Islandia odbierze bankom władzę nad pieniądzem?

Jeśli jest jeszcze choć jeden czytelnik, którego nie przekonał poprzedni artykuł o ryzyku lokowania środków na Catalyst i nadal dość pobłażliwie podchodzi do obligacji korporacyjnych, to poniższe opracowanie powinno dać każdemu do myślenia:

- Najsłabsze nastroje od powstania Catalyst

gpwBardzo ciekawe opracowanie dotyczące wartościowego portfela (sam mam akcje kilku opisanych tam spółek) tzw. emerytalnego pojawiło się ostatnio na blogu:

- Wyniki spółek z portfela giełdowego za 2014r

Są też ciekawe spółki pod względem analizy technicznej, które warto mieć na oku. I przy okazji jeszcze jedna analiza mocno rozwijającej się spółki z perspektywami, chodzi o Integer, co do którego ostatnio inwestorzy nie byli przekonani właśnie ze względu na ogromne plany rozwojowe i inwestycyjne:

- Paczkomaty nie rosną jak na drożdżach. Poczta wstaje z kolan

A jeśli ktoś nie jest zdecydowany na inwestowanie samodzielnie na GPW, to pośrednim rozwiązaniem mogą być fundusze inwestycyjne. W tej chwili mamy sygnał odwrotu od funduszy obligacyjnych w kierunku akcyjnych, co potwierdza analiza przedstawiona na blogu:

- Fundusze obligacji już nie dadzą zarobić

 

 

ranking lokat kwiecień 2015