Utworzono: środa, 15, kwiecień 2015 Redaktor

Deflacja, RPP, hakerzy i niekorzystny austriacki precedens

stopy procentowe bez zmianJest szansa, że poziom deflacji już w Polsce wyhamował, jej wartość spadła względem odczytu sprzed miesiąca z 1,6% do 1,5%! Dziś także RPP postanowiła utrzymać stopy procentowe bez zmian, akcje na GPW pną się ku górze - pogoda słoneczna, czego jeszcze chcieć więcej?

Niestety całościowo nie jest tak różowo, banki w Polsce nadal w natarciu na nasze kieszenie (do banksterskich zachowań dołącza Deutsche Bank, który wprowadza podwyżkę miesięcznej opłaty za kartę z 5 zł do kwoty 10 zł, przy wzroście progu zwolnienia z opłaty na poziom aż 700 zł wydatków opłacanych co miesiąc tą kartą!). Nie tylko z kartami jest problem, z lokatami także, o czym w odniesieniu do Getinu w ostrych słowach wcześniej pisaliśmy. Okazuje się, że także Idea Bank ma podobne absurdalne problemy, z jakimi borykają się klienci:

- (Wiel)Błąd systemowy, czyli ginąca lokata, ekstra-przewalutowanie i prezent na niby

Niestety nie tylko ze strony samych banków pojawiają nieciekawe wieści, ale i z zewnątrz hakerzy próbują z nas wyssać co się da, podszywając się pod banki! Uważajcie na reguły postępowania z bankowością elektroniczną:

- Atak phishingowy na klientów ING Banku Śląskiego AKTUALIZACJA!

Niestety mamy też złe wieści ze świata, otóż Austria olewa wytyczne międzynarodowej bankowości w odniesieniu do gwarancji zwrotu każdemu klientowi jego zdeponowanych pieniędzy do kwoty 100 000 euro w razie bankructwa. Czy w ślad za nimi pójdą inne kraje? Czy pieniądz zacznie masowo wypływać z bankowości, która i tak obecnie oferuje w wielu krajach prawie zerowe oprocentowanie?

- Austria wycofuje gwarancje dla depozytów bankowych

A na złagodzenie emocji powróćmy do lepszych nastrojów, polecając przeczytanie książki, która może pomóc uczynić (przynajmniej niektórych) szczęśliwszymi ludźmi:

- Szczęśliwy minimalista poleca: Regina Brett "Bóg nigdy nie mruga".

 

 

deflacja w marcu 2015