Utworzono: wtorek, 28, kwiecień 2015 Redaktor

Mamy wiosnę - czas odkurzyć biznesowe pomysły

szkolenia i dofinansowanie własnej działalnościKoniec kwietnia to ostatnie chwile na rozliczenie rocznego podatku. Przypominam, że można tego dokonać przez internet. Dalsza część wpisu to już inspiracja związana z tematyką prowadzenia własnego biznesu.

Zamiast narzekać, że za dobrze nam się nie wiedzie (i jeszcze jakieś podatki trzeba popłacić zaległe itp.), trzeba ruszyć z miejsca, czasem trochę zaryzykować gotówki na starcie i rozpocząć przygodę z własnym biznesem i to nie takim, który wymaga dużych kwot. Oto kilka niskokosztywch pomysłów na start:

- 10 pomysłów na biznes do 10.000zł

A środki takie możemy pozyskać w postaci dofinansowania (o ile należymy do grona bezrobotnych) na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej:

- Dofinansowanie z Urzędu Pracy – porady praktyczne

Trzeba mieć jednak świadomość, że nie zawsze bywa tak różowo, jak to nam przedstawiają, zwłaszcza przekolorowane są opowieści o zarabianiu dzięki wszelkim MLM-om:

- Dlatego ludzie nie zarabiają w MLM- Mocne Dowody

Jest też sporo zagrożeń zwłaszcza dla tych początkujących, którzy dopiero wkraczają w świat samodzielnego prowadzenia biznesu:

- 5 błędów popełnianych przez początkujących biznesmenów

Nadal brakuje Ci pomysłu na własną działalność? Oto worek, z którego możesz je wysypać i czymś się zaciekawić:

- 50 pomysłów na pierwszy biznes

Za darmo można pozyskać wiele, zwłaszcza przydatnej wiedzy biznesowej, a skąd taką wiedzę otrzymać - najlepiej na szkoleniach:

- Skąd czerpać wiedzę biznesową czyli darmowe szkolenia dla przedsiębiorców

I na koniec zestawu tych porad życząc owocnej i systematycznej pracy nad rozwijaniem własnego biznesu, prezentuję to, na co możemy ewentualnie potem wydawać swoje pokaźne zyski:

- Czym jeżdżą najbogatsi Polacy

 

 

jaki biznes otworzyć