Utworzono: czwartek, 07, maj 2015 Redaktor

Najlepsze konta oszczędnościowe maj 2015 + obligacje Kruka

Emisja obligacji KrukaCiekawa oferta (z punktu widzenia bezpieczeństwa papierów w tłumie wielu nierzetelnych spółek, o których niewypłacalności często wspominamy) pojawiła się na horyzoncie. Chodzi o dwie emisje obligacji korporacyjnych (jedna prywatna o nieznanych parametrach) i jedna publiczna. Pięcioletnie papiery spółki Kruk S.A. mają stałe oprocentowanie wynoszące 4,5% rocznie. To bardzo mało, ale jeśli spojrzeć na to, z jaką ceną (znacznie powyżej nominału) notowane są na Catalyst inne serie ich obligacji, to nie ma się co dziwić, że nie chcą zaoferować więcej inwestorom indywidualnym. Po prostu takich w miarę bezpiecznych papierów jest ciągle na rynku wtórnym za mało, więc Kruk nie musi się przejmować konkurencją wśród emitentów.

Skoro należy się trzymać tytułu dzisiejszego wpisu, a o obligacjach było już było, więc pora na najnowsze dwa zestawienia najlepszych kont oszczędnościowych z maja 2015:

- Ranking kont oszczędnościowych maj 2015

- Ranking kont oszczędnościowych, maj 2015 r.

Prócz tych dwóch form oszczędzania, o których już wspomniałem, warte uwagi w obecnym okresie są rynki akcji i tu na tle wielu blogerów korzystnie wyróżnia się pewien Portfel emerytalny (sam mam część tych spółek we własnym portfelu), warto więc śledzić wpisy na tym blogu:

- Portfel giełdowy 04.2015

A na zakończenie opis książki wartej przeczytania:

- BookClub „Jak zostać przedsiębiorcą?”

 

 

ranking kont oszczędnościowych maj 2015