Utworzono: czwartek, 14, maj 2015 Redaktor

Najlepsze lokaty bankowe maj 2015 + GUS , GPW i waluty

Deflacja w kwietniu 2015Poziom deflacji się zmniejsza, choć nadal jest wysoki i według GUS w kwietniu 2015 wyniósł 1,1% rok do roku. Co ciekawe, ostatnio spore ruchy kursowe na światowych rynkach obligacji sprawiły, że i zaczęły rosnąć wskaźniki WIBOR, np. trzymiesięczny wzrósł już do 1,72% - czy to chwilowe, czy też mamy już oznaki odwrócenia trendu, najbliższe tygodnie pokażą.

Skoro już przy światowych finansach jesteśmy, to warto zapoznać się z analizami dotyczącymi projektów wdrożenia nowej waluty rozliczeniowej, która miałaby zastąpić dolara:

- Kiedy SDR zdetronizuje dolara?

Z co na lokalnym rynku? Banki nadal niewiele oferują w temacie lokat, nawet tych długoterminowych, oto najnowszy ranking lokat z maja 2015:

- Ranking lokat długoterminowych maj 2015

Z kierunku obligacji korporacyjnych dochodzą ciekawe informacje. Ostatnio wspomniana zapowiadana publiczna emisja obligacji Kruka rozpocznie się 25 maja (min. kwota zapisów to 10 000 zł). Poza Krukiem w krajowej branży windykacyjnej może nie pozostać nikt, a drobniejsze spółki zostaną wchłonięte przez zagraniczny kapitał, tak przynajmniej można wywnioskować z raportu dotyczącego tej branży:

- Przetasowania na rynku

Z okazji zbliżającej się wielkimi krokami premiery trzeciej części Wiedźmina akcje spółki CD Projekt praktycznie każdego dnia solidnie rosną. Podobnie jak autor poniższego wpisu, ja także nie pozbędę się tych papierów:

- Nie sprzedam CD Projektu po 19 maja

Ostatnio sygnalizowaliśmy temat mówiący o tym, że kiepskie są rezultaty korzystania wprost z oficjalnych rekomendacji analityków odnośnie GPW, dziś dalszy ciąg:

- Kolejne ciekawostki o rekomendacjach analityków

A na sam koniec jeszcze aktualne propozycje dla ludzi biznesu, czyli coś o dodatkowych źródłach finansowania:

- Dotacje, szkolenia, aktualności – maj 2015


Akcje CD Projekt rosną jak na drożdżach