Utworzono: poniedziałek, 01, czerwiec 2015 Redaktor

Najnowsze rankingi lokat i kont oszczędnościowych - czerwiec 2015

Ranking lokat czerwiec 2015PZU kupuje udziały Alior Banku - czy to początek repolonizacji banków? Podobno to tylko kupno spekulacyjne i chcą później udziały odsprzedać, ale jaki polski inwestor (za namową Dudy) skusi się na kupno?

Choć mamy już nowy miesiąc nie wszystkie rankingi się jeszcze ukazały, mimo to warto zajrzeć do niedawno opublikowanego obszernego zestawienia najlepszych kont osobistych, a także do czerwcowego rankingu lokat krótkoterminowych, gdzie dominuje już cyfra 2 z przodu prawie każdego oprocentowania:

- Ranking lokat krótkoterminowych czerwiec 2015

Ostatnią informacją z ostatnich dni dotyczącą bankowych zakamarków jest sprawa rezygnacji z płacenia podatku od bankowych premii - przestał ją naliczać Getin i podobno także Millenium - to pokazuje niezrozumiałość zawiłości prawnych w produkowanych w Sejmie ustawach. Czas zaorać te rozpasane świnie! Nowy ruch społeczny NowoczesnaPL proponuje kadencyjność posłów (max. 8 lat przy korycie) - popieram! A dla tych, których irytują ciągłe zmiany właścicieli banków, interpretacji przepisów i podwyżki kosztów korzystania z kont, pojawił się świetny przewodnik o tym, jak się takie konta zamyka:

- Poradnik jak skutecznie zamknąć konto w 19 bankach w Polsce

Niedawno ukazał się bardzo wyważony artykuł jednego z lepszych ekspertów publikujących na temat obligacji korporacyjnych, warto poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie:

- Czy warto i jak inwestować w obligacje korporacyjne?

A na zakończenie tym razem nie książka, lecz coś do przemyśleń, czyli obalanie mitów o szlachetności biedy itp.:

- Wiara, a bogactwo – jak katolik ma się zachowywać w obliczu bogactwa?

 

 

obligacje korporacyjne