Utworzono: poniedziałek, 15, czerwiec 2015 Redaktor

Odczyt inflacji, problemy krajowej bankowości i Catalyst

SKOK KujawiakInflacja wciąż ujemna, w maju 2015 poziom deflacji wyniósł 0,9%, zaobserwować można przy okazji minimalne ruchy w górę wskaźników WIBOR. Przez sieć w ubiegłym tygodniu przetoczyła się fala informacji dotyczących zagrożeń stwarzanych przez hakerów, między innymi chodzi o rozpoczęcie publikacji wszystkich danych osobowych i bankowych wielu klientów Plus Banku, który zignorował, podobnie jak większość instytucji w kraju, zgłoszenia o takim wycieku danych:

- Włamanie do Plus Banku - bank nie zareagował, więc haker zaczyna publikować dane klientów

Przy tej okazji warto odświeżyć ludziom wiedzę na temat podstawowych zasad zachowania bezpieczeństwa w związku z korzystaniem z bankowości elektronicznej:

- Czy Twoje pieniądze są w banku bezpieczne? 12 przykazań bezpiecznego korzystania z bankowości internetowej

Pojawiają się także kolejne problemy w SKOKach, tym razem chodzi o Kujawiaka:

- KNF: Zarząd komisaryczny w SKOK Kujawiak

Na Catalyst nadal nie jest lepiej, Zakłady Mięsne Mysław, zgodnie z oczekiwaniami rynku, nie wykupiły obligacji serii A, Grupa EM&F może się pochwalić ujemnym kapitałem własnym, z innych publikacji możemy się też dowiedzieć (to chyba odpowiedź na wcześniejsze solidne spadki wycen obligacji), że wyniku zastrzeżeń biegłego rewidenta suma bilansowa grupy PCZ zmniejszyła się blisko o połowę, a PPUH VIG Sp. z o.o. postanowiła ogłosić upadłość układową - to tylko kilka informacji z ostatnich dwóch tygodni.

W tego typu podobnych przypadkach często mamy do czynienia z wcześniejszym ukrywaniem złej kondycji firmy (twórcza księgowość), nierzadko wyprowadzaniem gotówki, manipulowaniem kursami akcji. W końcu ktoś dostrzegł problem:

- Srogie kary dla prezesów giełdowych spółek

A na koniec opracowanie przydatne dla każdego, czyli spora dawka wskazówek motywacyjnych:

- 7 wskazówek jak nie stracić motywacji

 

 

Problemy na Catalyst