Utworzono: czwartek, 16, lipiec 2015 Redaktor

Pozorny spokój na rynkach, zmiany w bankowości, nadal deflacja

inflacja w czerwcu 2015Stopy procentowe bez zmian, bezrobocie spada i wynosi 10,4%, a inflacja nadal ujemna, w czerwcu poziom deflacji (wskaźnik wzrostu cen i usług konsumpcyjnych liczony rok do roku) wyniósł 0,8%. Grecja się dogadała z Unią (choć może to być zagrywka taktyczna, czyli odblokowanie kont i zassanie nowej pomocy finansowej, a potem nie będą przegłosowywać kolejnych ustaw reformujących kraj i wszystko wróci ze zdwojoną siłą), Iran wróci na rynek paliwowy, frank schodzi w dół poniżej 4 zł - same pozytywy, ale zapewne finansiści znów coś zmanipulują, kogoś ze sobą skłócą, a może wcześniej podpompują jakieś giełdy?

Trudno jest ostatnio coś wartościowego wybrać z blogosfery finansowej, bo zaśmiecana jest dużym stopniu wpisami reklamowymi... Ale jakiś mix ciekawostek udało się skompletować z ostatnich dni. Kolejny tekst ma nas utwierdzić w przekonaniu, że mieszkania na wynajem jednak się opłacają (ciut powyżej średnich lokat):

- Czy inwestowanie w nieruchomości na wynajem się opłaca? (wpis gościnny)

Mamy też dobrą wiadomość dla klientów banków zmęczonych nierówną walką z marmurami, banki będą musiały się wytłumaczyć z nienormalnych działań w skończonym czasie (bo np. taki Getin do dziś nie odpowiedział pisemnie na reklamację złożoną pół roku temu):

- Składasz w banku reklamację? Wreszcie będzie ustawa, która każe mu się streszczać!

A na koniec jeszcze wpis o ciekawej interpretacji wykresów historycznych na giełdzie oraz o 3 książkach z zakresu rozwoju osobistego:

- ROZWÓJ OSOBISTY - KSIĄŻKI, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ

 

 

inflacja w czerwcu 2015