Utworzono: piątek, 24, lipiec 2015 Redaktor

JEB czyli: Jarek, Ewa, Beata zrujnują banki i duże spółki?

inwestowanie alternatywneBanki mają z powodu durnej kampanii wyborczej ostry zjazd wartości akcji (ciekawe kiedy będzie pierwszy upadek banku z powodu dotrzymania obietnic wyborczych?), więc idą już nie tyle na noże z klientami, co na siekiery, walcząc o przetrwanie. Oto ich nowy pomysł utrzymywania maksymalnie wysokich poziomów oprocentowania kredytów:

- To nowy pomysł banków, by więcej zarobić? Kredyt gotówkowy ze... zmienną marżą

Ale nie tylko Szydło (bot Jarka) się bankom do dupy dobiera, są też i inne urzędasy inspirowane UE:

- Banki mają problem z kartami przedpłaconymi

Nie tylko banki szorują dno na giełdzie z powodu polityków. Zgodnie z hasłem: kogo by tu jeszcze orżnąć, planuje się (rząd zapuścił idee, z pewnością Ewa z Jarkiem po przejęciu władzy przyklepią pomysł) wydrenować kasę z takich spółek jak KGHM, PGE i Grupy Azoty, żeby tylko ratować państwowe kopalnie (bo są i w pełni prywatne i te potrafią zarabiać!)... Liczą, że te duże spółki nie zdechną przy tym...

Skoro to blog o samodzielnym inwestowaniu, to przypominamy, że tylko długoterminowe podejście jest coś warte, w połączeniu z racjonalnym zarządzaniem i dywersyfikacją. I tu kilka aktualnych wpisów się przyda. Począwszy od zalet ETFów, które wciąż w Polsce raczkują, przez ciekawostki z rynku srebra, aż po bardzo ciekawy wpis o inwestowaniu w nieruchomości na wynajem:

- WYNAJEM MIESZKANIA / ZARABIANIE NA WYNAJMIE MIESZKAŃ - FAKTY I MITY

Skoro mamy już wakacje, to na pewno niektórym bardzo przyda się poniższe zestawienie narzędzi związanych z wyjazdami:

- 11 stron podróżniczych, które TRZEBA znać

I na koniec krótki tekst do głębszych przemyśleń, czyli o tym, kto jest dziś traktowany jako autorytet:

- Upadek autorytetów?

 

 

samodzielne inwestowanie w ETF i srebro