Utworzono: piątek, 07, sierpień 2015 Redaktor

Biednemu wiatr zawsze w oczy... część 14

eko jazda samochodemNie dajcie się zwieść nachalnym akwizytorom pracującym pod płaszczykiem organizacji charytatywnych (ile razy spotkaliście się z manipulacyjnym tekstem rodem z NLP "Czy zgodzi się Pan, że warto jest pomagać dzieciom/rysiom/słabszym?"), lecz jednocześnie nieetycznie informujących nas o sposobie ich finansowania. Oto przykład:

- Polecenie zapłaty w kiepskim wydaniu – nierzetelność niszczy zaufanie

Zawsze taką zgodę na obciążanie swego konta można wycofać. Starajcie się raczej świadomie podchodzić do pomagania innym, a nie wtedy, gdy zostaniecie wzięci z zaskoczenia! Podobnie należy podchodzić do samych banków, jeśli na początku obiecywali złote góry, a po pewnym czasie zamiast przywilejów pojawiają się przesadne koszty, to (zwłaszcza gdy mamy kilka kont w różnych bankach) warto takie zbędne konta pozamykać:

- Chcę zamknąć konto. Jak mam to zrobić?

Mamy lato, czas więc wykorzystać dobrą pogodę i trochę dni na urlop z aktywnym wypoczynkiem, zwiedzając różne części świata. Oto dwa wartościowe poradniki:

- Poradnik: Gdzie szukać tanich noclegów na wakacje?

- SMART TRAVELLING, czyli podróżuj i nie przepłacaj!

Ciekawy zbiór zniżek i gratisów zebrano dla osób, którzy mają zamiar świętować swoje kolejne urodziny:

- 22 ogólnopolskie promocje/ zniżki/ gratisy z okazji urodzin

A na czym jeszcze da się zaoszczędzić? Np. na tak przyziemnej powtarzalnej sprawie, jaką jest pranie. Wystarczy przejść na wersję bardziej EKO, czyli połączyć orzechy piorące i sodę:

- http://zaradnyfinansowo.pl/orzechy-zamiast-proszku-i-inne-sposoby-na-tanie-i-ekologiczne-pranie/

Jest też fajny wpis o EKO jeździe samochodem:

- Ecodriving jako sposób na oszczędzanie pieniędzy?

No dobra, powie ktoś: ale jak tu oszczędzać, jak przychody są za małe? A może tak jakoś dorobić? Może jakieś korepetycje dawać? Co ciekawe sam kiedyś je prowadziłem i o dziwo najwięcej udawało mi się zarobić latem na poprawkowiczach. Oto kilka takich pomysłów na dodatkowy zarobek:

- Sprawdzone sposoby na dorabianie na studiach [Praca dodatkowa]

A na koniec jeszcze fajna ciekawostka, czyli przydatna wiedza praktyczna przy wyborze ubezpieczyciela, nie zawsze bowiem cena usługi powinna być jedynym kryterium:

- Najlepsze i najgorsze infolinie ubezpieczycieli w 2015 roku. Zobacz ranking

 

 

zniżki z okazji urodzin