Utworzono: wtorek, 11, sierpień 2015 Redaktor

Problemy w Getin, ING, Eurobanku, SK Banku i najnowsze rankingi lokat

najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe sierpień 2015Kolejne problemy bankowe i to niezależne od upałów. Pierwszy kandydat do bankructwa (z powodu polityków majstrujących przy kredytach frankowych, co doprowadziło do obniżenia ocen ratingowych aż 10 naszym bankom!) Getin tak obniża koszty, że zatrudnia bandę idiotów już chyba na każdym szczeblu, bo nawet ci, którzy układają jakieś reguły postępowania w przypadku reklamacji czy innych typowych procedur - nie potrafią tego robić, a bezmózgie istoty na pierwszej linii frontu postępują według takich ponoć procedur. Oto przykład próby zamknięcia konta w tym nieszczęsnym banku:

- Jak zamknąć konto w Getin czyli prosimy czekać sprawa jest wyjaśniana

ING postanowiło wprowadzić w weekend usprawnienia w systemie, co w poniedziałek skończyło się brakiem dostępu do kont, wypłat z bankomatów i nieudanych prób płatności kartą:

- ING Bank Śląski zmaga się właśnie z poważną awarią.

Jeszcze mało? No to jedziemy dalej, kolejnym bankiem, który kusił promocyjnymi ofertami w celu założenia konta, a obecnie dojebał nowym cennikiem jest Eurobank. Co prawda informacja jest ze sporym wyprzedzeniem (zmiany od października), a odnosi się do opłat 4,90 zł miesięcznie za posiadanie karty - podwyższony zostanie próg ominięcia tej opłaty z 200 zł miesięcznego obrotu kartą do poziomu od 300 zł do 500 zł w zależności od typu konta.

I na deser kolejny zarządca komisaryczny, tym razem w SK Banku (można się było domyślić z wyprzedzeniem patrząc tylko na ich nietypowe oferty lokat):

- Pechowy Wołomin - KNF wprowadza zarządcę komisarycznego do SK banku

W obliczu takich wcale nie wyjątkowych sytuacji, po lekcji na Cyprze i ostatnio w Grecji nie doczekali się takiego kretyńskiego rozwiązania jak likwidacja gotówki!:

- Już wkrótce likwidacja gotówki. Co odpowiesz w referendum?

O ile Polacy sami zwykle coś spieprzą w Sejmie, to już pod nadzorem UE prawo jest lepiej wymyślane (choć w wielu przypadkach dość kretyńsko, jak prostowanie ogórków czy bananów) - tu coś może pozytywnego w całym tym bagnie bankowym:

- Zmiany w prawie dotyczące “kont osobistych”

Tym razem na sam koniec zostawiamy najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe sierpnia 2015:

- Ranking lokat bankowych, sierpień 2015 r.

- Ranking kont oszczędnościowych sierpień 2015

 

 

zarządca komisaryczny SK Bank