Utworzono: piątek, 11, wrzesień 2015 Redaktor

Ranking lokat i kont oszczędnościowych - wrzesień 2015

ranking lokat wrzesień 2015Ochłodziło się w pogodzie, mniej gorąco jest też na rynkach finansowych, ze światowych wydarzeń warto wspomnieć o długoterminowej decyzji Putina w sprawie wycofywania się z rozliczeń dolarowych z sąsiednimi państwami.

Bardzo ciekawe opracowanie wpływu niektórych wybranych wskaźników na zachowania graczy giełdowych opisano na blogu bossa.pl. Z pozostałych krajowych już odniesień do giełdy natrafiłem na ciekawe porównanie słabości naszych lokalnych ETFów z pewnym funduszem inwestycyjnym o niskim koszcie za zarządzanie. I jeszcze coś z kategorii spółek groszowych:

- "Cud nad Wisłą" czyli jak zarobić 100% w zaledwie 3 dni?

Poboczny parkiet giełdowy, czyli Catalyst sygnalizuje łączenie solidnych spółek, prawdopodobnie powstanie silna grupa dzięki temu, że spółka Best S.A. kupi 33 proc. akcji Kredyt Inkaso. To jeszcze bardziej zbliży poziomem kapitału tę spółkę do Kruk S.A.

I na koniec sprawy bankowe, w pierwszej kolejności kolejny przykład braku racjonalności przy zarządzaniu problematycznymi małymi kwotami, z czym już nawet państwowe urzędy zaczynają sobie lepiej radzić:

- Wątpliwa prowizja za przelew i walka na śmierć i życie. Stawką Bóg, honor, Ojczyzna i... 5 zł

No i obiecane w tytule rankingi lokat i kont oszczędnościowych z września 2015:

- Ranking lokat długoterminowych wrzesień 2015

- Ranking kont oszczędnościowych wrzesień 2015

ranking lokat wrzesień 2015

obligacje Best S.A. na Catalyst