Utworzono: poniedziałek, 14, wrzesień 2015

Jak wybrać optymalny kredyt hipoteczny?

ranking kredytów konsolidacyjnych, ranking kredytów hipotecznychPrawda jest taka - jeśli jeszcze nie masz kredytu, to na pewno niedługo zaczniesz się za nim rozglądać. Dlatego właśnie zapoznaj się z rodzajami oraz cechami tego typu produktów bankowych. Dowiedz się, jakimi parametrami się kierować, aby wybrać pożyczkę najlepiej pasującą do Twoich preferencji.

Czym jest kredyt hipoteczny?

Jest to pożyczka zabezpieczenie, dla której stanowi nieruchomość. Ponieważ kredyty tego typu zazwyczaj są zaciągane w celu zakupu lokum, często myli się je z kredytami mieszkaniowymi. Te dwa produkty posiadają jednak sporo różnic. Przede wszystkim kredyt hipoteczny może zostać zaciągnięty na właściwie dowolny cel.

Na jakie czynniki należy zwrócić uwagę wybierając kredyt?

kredzt  hipotecznyNiezwykle istotna jest stopa oprocentowania kredytu. Należy zwróć uwagę, aby była ona stała przez cały okres trwania pożyczki. Zmienność tego parametru może doprowadzić do zmienności w wysokości rat kredytu. W wypadku produktów ze zmiennym oprocentowaniem rata w ciągu kilku miesięcy może wzrosnąć nawet kilkukrotnie.

Okres kredytowania to po prostu czas, przez jaki będziesz musiał spłacać dług. Również znacząco wpływa na wysokość miesięcznej raty. Generalnie, im krótszy czas trwania kredytu, tym większe będą Twoje obciążenia stałe.

Przez lata frank szwajcarski był niezwykle stabilną walutą. Niedawno uległ jednak dosyć drastycznym wahaniom, które wpłynęły również na wysokość zaciągniętych w nim kredytów. Obecnie wszyscy specjaliści radzą, aby sięgać jedynie po produkty denominowane w złotych.

Należy też dokładnie przeczytać umowę i przejrzeć ją w poszukiwaniu wszelkiego rodzaju kruczków i haczyków. Banki często próbują ukryć część kosztów - podają niską marżę, ale odbijają sobie straty, nakłaniając klientów do zakupu obowiązkowego ubezpieczenia.

Zalety kredytu hipotecznego

Wystarczą podstawy matematyki i kalkulator. Bez problemów obliczymy, że przeciętny młody Polak nie ma szans odłożyć wystarczająco dużo pieniędzy, by kupić mieszkanie za gotówkę. Dlatego właśnie kredyt mieszkaniowy czy też hipoteczny staje się dla wielu rodzin jedyną szansą, by zamieszkać na swoim.

Polecamy sprawdzić ranking kredytów hipotecznych na konta-oszczednosciowe.blogspot.com.