Utworzono: sobota, 14, listopad 2015 Redaktor

Nie dajmy się pozbawić gotówki + ranking lokat listopad 2015

nowa emisja obligacji KrukaPolska w odniesieniu do nowoczesnych systemów bankowych nie ma się czego wstydzić, jesteśmy w czołówce. Inaczej jest z płatnościami - tu systemy elektroniczne jeszcze nie są (zwłaszcza poza miastami) tak powszechne i z tego powodu jeszcze długo nie pozbędziemy się gotówki (co jest akurat pozytywnym wnioskiem z mojego punktu widzenia). W Polsce resort gospodarki twardo stoi na straży gotówki nie tylko w odniesieniu do zwykłych transakcji lecz także do rozliczeń firmowych:

- Resort gospodarki twardo na straży gotówki

Obok bankomatów stosuje się więc także i inne konkurencyjne możliwości wypłaty gotówki, np. w kasie sklepowej. A skoro już o bankach mowa, to proponujemy skorzystać z rankingu lokat długoterminowych, bo są już głosy, że nowa władza ma ochotę w przyszłym roku (po czystkach w RPP) dalej ciąć stopy procentowe:

- Najlepsze lokaty długoterminowe listopad 2015

Po piątkowym spadku WIG20 poniżej 2000 punktów obecnie mniej informacji mamy do zaoferowania w tematyki giełdowej, ale udało się coś ciekawego znaleźć:

- Czy na wezwaniach można zarobić?

W przypadku Catalyst mamy do czynienia z dwoma frontami. Pierwszym są dobre i bezpieczne spółki, które obniżając oprocentowanie nadal mogą pozyskać tyle pieniędzy, ile im potrzeba (w najbliższych dniach pojawi się oferta na rynku pierwotnym papierów Kruka z oprocentowaniem WIBOR + 2,9%) - na drugim froncie są spółki ze stosunkowo sporym oprocentowaniem, ale niewspółmiernie większym ryzyku niewypłacalności, o czym cały czas starami się przypominać. Oto raport miesięczny:

- Catalyst: Powrót aktywności - raport miesięczny DM NWAI

 

 

raport miesięczny Catalyst