Utworzono: piątek, 22, styczeń 2016 Redaktor

Wzrost rozwarstwienia społeczeństwa i głupie poglądy ZUS

finansowe rozwarstwienie społeczeństwaKolejny tydzień na giełdzie za nami, duże wahania WIGu, w tym dzisiejszy mocny wzrost o ponad 2%, trudno ocenić, co się będzie działo w tym roku, a nawet w najbliższych dniach z kurami akcji. Wszystko to w atmosferze kontroli UE działań naszego sejmu i rządu, czego konsekwencją była decyzja sprzed tygodnia o obniżeniu ratingu Polski - na ten temat potężny wpis ukazał się na blogu Michała Stopki:

- „Big Short” na Polskę: obniżenie ratingu Polski przez agencję S&P

Ale zagraniczne rynki też cechuje duża zmienność i niepewność, najnowsze przewidywania problematycznych zdarzeń kierują uwagę choćby w stronę Włoch:

- Czy kolejny kryzys bankowy wybuchnie we Włoszech?

Nawet wśród najważniejszych naszych blogerów finansowych nie ma jednoznacznej opinii co do hossy lub bessy, oto dwa wybrane spojrzenia na sytuację:

- Czyżby przed nami powtórka z 2008 roku?

- To właśnie teraz jest czas, by spojrzeć na rynki

A wszystko to w atmosferze informacji o dalszym postępie rozwarstwienia społeczeństwa w kwestii majętności. Okazało się, że już od 2015 roku 1% najbogatszych ludzi świata posiada więcej majątku, niż cała reszta populacji. Ponadto 62 najbogatsze osoby mają tyle, ile biedniejsza połowa ludności świata!

Biedę próbują nam wdrukowywać nawet totalnie ograniczeni umysłowo urzędnicy, oto najlepszy przykład absurdu urzędasów:

- Zatrudnienie pracownika z pensją wyższą niż minimalna grozi kontrolą ZUS

A co mają zrobić ci, którzy jednak zarabiają nieco więcej niż wydają? Okazuje się, że wciąż popularne są u nas fundusze inwestycyjne, których ze względu na absurdalnie wysokie prowizje obowiązujące w naszym kraju, nie polecam:

- To tam zanieśliśmy w zeszłym roku kasę, której nie wydaliśmy na życie. Co szósta złotówka...

 

 

finansowe rozwarstwienie społeczeństwa