Utworzono: środa, 24, luty 2016 Redaktor

A może jednak hossa? Inwestuj jednak z głową

szansa na hossęNiedawno wspominaliśmy o nowych banknotach 200 zł i planach na wprowadzenie do obiegu banknotu o nominale 500 zł, tymczasem na dziwną argumentację na temat wycofywania wysokich nominałów silą się za granicą. Jednocześnie warto zaznaczyć, że na takie zagraniczne banknoty należy zwracać szczególną uwagę pod kątem ich tylko okresowej ważności:

- Nieważne papierki

Dużo ostatnio o tym się mówi, ale być może banki w Polsce nie zostaną jednak zarżnięte na amen, zostawiono im koła ratunkowe odnośnie nowych podatków, kto z nich skorzysta? Oto analiza:

- W poszukiwaniu strat - raport DM NWAI

Przejdźmy z tematyki gotówkowo-bankowej do bardziej wirtualnych obrotów papierami wartościowymi. Bardzo ciekawy wpis na temat pewnego wskaźnika sugeruje, że jest obecni większa szansa na zyski niż straty na rynku akcji:

- Baltic Dry Index jako wskaźnik hossy i bessy

Można w akcje inwestować także za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych. Ważne, aby w takim przypadku ponosić jak najmniejsze koszty obsługi, w tym celu przyda nam się podpowiedź porównująca 2 najważniejsze i najtańsze platformy do obsługi wielofunduszowej:

- BossaFund czy Supermarket Funduszy Inwestycyjnych mBanku – porównanie i opinia

Pamiętajmy jednak, że mimo takich zabiegów, nie wszystkich kosztów unikniemy, ponadto nawet dość płynna polityka inwestycyjna specyficznych elastycznych funduszy nie gwarantuje jakichkolwiek zysków, oto przykładowa analiza:

- Zarządzanie funduszami aktywnej alokacji w praktyce

Na zakończenie jeszcze krótka recenzja książki znanego mówcy i szkoleniowca motywacyjnego Briana Tracy'ego:

- RECENZJA KSIĄŻKI BRIAN TRACY NIEOGRANICZONY SUKCES W SPRZEDAŻY

 

 

hossa na giełdzie w 2016