Utworzono: poniedziałek, 25, lipiec 2011 Redaktor

Brak profesjonalizmu w usługach finansowych

inwestycje alternatywne,wysokie zyskiChcieliśmy przedstawić trzy przykłady dotyczące braku profesjonalizmu w usługach finansowych. Na pierwszy ogień coś, co wygląda jak żart, choć sytuacja z życia wzięta. Oto opis próby otwarcia konta w oddziale Idea Bank:

- Konto i lokata - jakie i gdzie - oszczędzanie w banku - subiektywny przegląd ofert

Kolejny artykuł zaoszczędził nam sporo pracy, bo w zasadzie wszystko już zostało napisane. Po pojawieniu się kampanii reklamowej firmy Finroyal, gdzie oferują tzw. kontrakty lokacyjne o oprocentowaniu 11% rocznie, postanowiliśmy zbadać tą formę inwestycji alternatywnej. Próba kontaktu mailowego skończyła się brakiem jakiejkolwiek odpowiedzi, a minął już ponad tydzień. Identycznie potraktowano autora poniższego wpisu (link obecnie nie istnieje).

A zatem Finroyal sam sobie krzywdę robi, marnując pieniądze na reklamę i ignorując próby naświetlenia swego biznesu, bowiem każdy rozsądny inwestor najpierw prześwietli inwestycję alternatywną w sieci i trafi na nasze artykuły. Zapewne odpowiedzi jeszcze bardziej by pogrążyły obraz owej oferty, a na siłę nikt nie będzie drążył tematu, nie mówiąc już o podjęciu ryzyka zainwestowania w takie papiery.

 


 

Równie nieprofesjonalnie zachował się Klub Inwestycyjny DCF Capital. Dwukrotnie wysłaliśmy zapytanie (na dwa różne adresy podane na stronie) i oczywiście żadnej odpowiedzi, mimo podanego na tej stronie komunikatu „Masz pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji – napisz do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.”. Co ciekawe nasze podpowiedzi zostały uwzględnione na stronie, bo sugerowaliśmy, że nie ma w żadnym miejscu jakiegoś znaku (dat aktualizacji wpisów), że strona żyje, a co za tym idzie, że oferta jest aktualna. I nagle daty z końca czerwca 2011 się znalazły. Niestety nic więcej konkretnego potencjalny inwestor ze strony się nie dowie, np. jaki jest minimalny wkład (w jednym miejscu mowa jest o 50 i 100 tysiącach zł, ale bez określenia, że jest to minimum) i okres inwestycji (oferta dotyczy weksli inwestycyjnych i obligacji imiennych)? Są jedynie slogany typu „Gwarantowane roczne oprocentowanie wynosi 10% rocznie (negocjowane)” oraz „Członkostwo w Klubie jest nieodpłatne i ograniczone do wąskiej wybranej grupy osób”. Skoro to taka elita inwestujących alternatywnie, to po co robić publiczną stronę informacyjną i do tego nie odpowiadać na pytania?

 

skomentuj na facebook